Po Polsku

Ogłoszenia parafialne

WAŻNY KOMUNIKAT!                                                                            6 kwietnia, 2020

Zgodnie z rozporządzeniem z naszej Archidiecezji Chicago, budynek naszego kościoła, szkoła oraz biura parafialne będą zamknięte do odwołania. Oznacza to, że Liturgia Niedzieli Palmowej, Wielkiego Tygodnia oraz Niedzieli Wielkanocnej nie będzie publicznie celebrowana w naszych parafiach. Niestety nie będzie w tym czasie możliwości nawet na prywatną modlitwę w kościele, na rekolekcje, na spowiedź świętą czy błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych. Jest nam bardzo nam przykro z tego powodu, ale musimy podporządkować się wytycznym naszego Kardynała Błażeja Cupicha. Opierając się na wytycznych lokalnych wydziałów zdrowia publicznego, które zalecają odwołanie zgromadzeń publicznych, kardynał Blase J. Cupich, arcybiskup Chicago, nakazał zawieszenie do odwołania wszystkich przewidzianych normalnie obowiązującym harmonogramem nabożeństw liturgicznych w parafiach Archidicezji Chicago. Decyzja obowiązuje do odwołania i uzyskania dalszych decyzji.

Kapłani będą prywatnie odprawiać Msze święte w intencji ludu Bożego, Kościoła i w intencjach przyjętej na dany dzień. Msze św. transmitowane przez telewizje i Internet w tym trudnym czasie zapewniają wiernym możliwość uczestniczenia w pewnym stopniu w Ofierze Mszy św.

Kodeks Prawa Kanonicznego w kan. 960 przedstawia naukę Kościoła o konieczności spowiedzi: „Indywidualna i integralna spowiedź oraz rozgrzeszenie stanowią jedyny zwyczajny sposób, przez który wierny, świadomy grzechu ciężkiego, dostępuje pojednania z Bogiem i Kościołem. Jedynie niemożliwość fizyczna lub moralna zwalnia od takiej spowiedzi. W takim wypadku pojednanie może się dokonać również innymi sposobami”.
Kościół wskazuje taki sposób uzyskania przebaczenia grzechów ciężkich w wyjątkowej sytuacji niemożności wyspowiadania się. Jest nim wzbudzenie żalu doskonałego za grzechy oraz szczere pragnienie (postanowienie) wyspowiadania się po ustaniu przeszkody.

Na pandemię wirusa chciejmy odpowiedzieć powszechną modlitwą, współczuciem i czułością. Pozostańmy zjednoczeni. Sprawmy, aby osoby najbardziej samotne i doświadczone odczuły naszą bliskość. Dobremu Bogu polecajmy zmarłych na skutek Covid-19. Módlmy się o zdrowie dla chorych oraz w intencji lekarzy, personelu medycznego i wszystkich służb, które działają w celu zatrzymania rozprzestrzeniania się tego wirusa. Módlmy się o wygaśnięcie epidemii. Zgodnie z Tradycją Kościoła zachęcamy szczególnie do modlitwy suplikacją „Święty Boże, Święty Mocny…”

Drodzy Parafianie,

Pragnę zapewnić Was, że modlę się o Wasze zdrowie i zdrowie Waszych bliskich, aby nie brakowało Wam niczego, co jest Wam potrzebne w sytuacji aktualnych ograniczeń. Wiemy, że powzięte działania mają na celu ochronę naszego dobra oraz ochronę naszego życia, jak również ochronę dobra szerszej wspólnoty i całego świata.

Pierwszą reakcją wielu z nas, szczególnie kiedy powiedziano nam, że mamy przebywać w domu przez, jak na razie, kilka tygodni, było gromadzenie wszystkiego, co w naszym zasięgu i mocy, a potem przyszła ochota, aby zamknąć się w schronie i tam przeczekać burzę. Jednak, jest to również czas – być może najważniejszy czas – dla nas jako ludzi należących do rodziny wiary, by zastanowić się nad naszą jednością duchową. Jest to również czas, aby pamiętać o potrzebach naszych braci i sióstr w Chrystusie.

Wspólna modlitwa Chociaż nasza wspólnota rodzin jaką jest nasza parafia, fizycznie jest teraz oddalona od siebie, to jednak wciąż doświadczamy błogosławieństwa Bożego. Zachęcam, abyście rozważyli niektóre z poniższych kwestii, abyśmy mogli trwać w łączności z Bogiem i Kościołem poprzez transmisje Mszy św. na żywo: Msze weekendowe z Katedry Świętego Imienia w Chicago, Msze codzienne z kaplicy Świętego Jakuba, https://radiotv.archchicago.org/television/broadcast-masses oraz YouTube.com/catholicchicago bądź w telewizji Polvision 397/679.

Anulowanie Mszy św. wiąże się ze znacznymi stratami w dochodach parafii, jakie parafia uzyskuje z niedzielnej kolekty. To z kolei wystawia wszystkie nasze działania duszpasterskie i działania operacyjne na wielkie ryzyko.

Prosimy o udzielanie pomocy naszej parafii przez Internet (online), korzystając z linku www.givecentral.org/location/128 dzięki temu będziesz mógł co tydzień składać swoją ofiarę na rzecz naszej rodziny parafialnej i pomagać w utrzymaniu niezbędnych działań duszpasterskich i posług, którymi jako parafia służymy innym.

Ofiarę można również składać przez Internet (online) na stronie www.archchicago.org/offertory Proszę wybrać St. John the Evangelist, Streamwood z menu rozwijanego w formularzu.

Jeśli wolisz przekazać darowiznę gotówką lub czekiem, można to jak zawsze wysłać drogą pocztową.

Fakt, że ta pandemia dotyka nas podczas naszej wielkopostnej drogi, stanowi dla każdego z nas ważne przypomnienie o wartości wiary, nadziei i miłości w naszym codziennym życiu, a także przypomina nam, w kim pokładamy nadzieję. Wierzę, że Jezus Chrystus wzywa nas do nowej solidarności. Niech Bóg obdarzy Was pokojem w tym trudnym czasie i niech obficie okazuje Wam swoją miłość i obecność.
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z biurem parafialnym pod numerem telefonu 630 837 6500 ext. 124

Szczęść Boże

Ks. Proboszcz Grzegorz Gorczyca

WAŻNY KOMUNIKAT!

Budynek naszego kościoła, szkoła oraz biura parafialne będą zamknięte przynajmniej do odwołania. Oznacza to, że Liturgia Niedzieli Palmowej, Wielkiego Tygodnia oraz Niedzieli Wielkanocnej nie będzie publicznie celebrowana w naszych parafiach. Niestety nie będzie w tym czasie możliwości nawet na prywatną modlitwę w kościele, na rekolekcje, na spowiedź świętą czy błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych. Jest nam bardzo nam przykro z tego powodu, ale musimy podporządkować się wytycznym naszego Kardynała Błażeja Cupicha.
W piątek 20 marca gubernator J.B. Pritzker ogłosił, że wszyscy powinni zostać w domach i ograniczać wychodzenie. Po tym ogłoszeniu wyszło również rozporządzenie z naszej Archidiecezji, które mówi, że również nasze kościoły muszą od tej pory być zamknięte. Prosimy o sprawdzanie naszej strony internetowej www.mystjohns.org poprzez którą będziemy się z wami komunikować.

Opierając się na wytycznych lokalnych wydziałów zdrowia publicznego, które zalecają odwołanie zgromadzeń publicznych, kardynał Blase J. Cupich, arcybiskup Chicago, nakazał zawieszenie do odwołania wszystkich przewidzianych normalnie obowiązującym harmonogramem nabożeństw liturgicznych w parafiach Archidicezji Chicago. Decyzja obowiązuje do odwołania i uzyskania dalszych decyzji.

Kapłani będą prywatnie odprawiać Msze święte w intencji ludu Bożego, Kościoła i w intencjach przyjętej na dany dzień. Msze św. transmitowane przez telewizje i Internet w tym trudnym czasie zapewniają wiernym możliwość uczestniczenia w pewnym stopniu w Ofierze Mszy św.

Decyzja o czasowym zamknięciu szkół, począwszy od poniedziałku 16 marca, dotyczy wszystkich szkół katolickich prowadzonych przez Archidiecezję Chicago. W czasie, kiedy szkoły będą zamknięte, uczniowie szkół katolickich zostaną poproszeni o kontynuowanie pracy akademickiej poprzez nauczanie elektroniczne („e-learning”) lub alternatywne.

Ogłoszenia parafialne

Opierając się na wytycznych lokalnych wydziałów zdrowia publicznego, które zalecają odwołanie zgromadzeń publicznych z udziałem 250 lub więcej osób, kardynał Blase J. Cupich, arcybiskup Chicago, nakazał zawieszenie do odwołania wszystkich przewidzianych normalnie obowiązującym harmonogramem nabożeństw liturgicznych w parafiach Archidicezji Chicago. Ponadto ksiądz kardynał nakazał zamknięcie szkół prowadzonych przez archidiecezję oraz zamknięcie Centrum Pastoralnego i powiązanych biur agencji. Decyzja obowiązuje do odwołania i uzyskania dalszych decyzji.

„Podjęcie tej decyzji nie przyszło mi łatwo” – stwierdził kardynał Cupich. „Eucharystia jest źródłem i szczytem naszego życia jako katolików. A nasze szkoły i agencje zapewniają niezbędne posługi wielu tysiącom wiernych w powiatach Cook i Lake. Jednak w porozumieniu z liderami z całej archidiecezji, ze względu na bezpieczeństwo naszych uczniów, parafian oraz wszystkich kobiet i mężczyzn, którzy służą mieszkańcom archidiecezji, oczywiste jest, że musimy zachować większą ostrożność, aby spowolnić rozprzestrzenianie się tej pandemii”. Podczas, gdy uczestnictwo w Mszach św. zostaje zawieszone począwszy od soboty 14 marca wieczór, kościoły archidiecezjalne powinny pozostać otwarte i być dostępne na prywatną modlitwę w terminie najlepiej określonym przez każdego proboszcza. Kapłani będą prywatnie odprawiać Msze święte w intencji ludu Bożego, Kościoła i w intencjach przyjętej na dany dzień. Msze św. transmitowane przez telewizje i Internet w tym trudnym czasie zapewniają wiernym możliwość uczestniczenia w pewnym stopniu w Ofierze Mszy św. Szkoły Decyzja o czasowym zamknięciu naszych szkół, począwszy od poniedziałku 16 marca, dotyczy wszystkich szkół katolickich prowadzonych przez Archidiecezję Chicago. W czasie, kiedy szkoły będą zamknięte, uczniowie szkół katolickich zostaną poproszeni o kontynuowanie pracy akademickiej poprzez nauczanie elektroniczne („e-learning”) lub alternatywne.

„W czasie uzasadnionej troski o bezpieczeństwo własne, naszych bliskich i osób z obrzeża społecznego musimy mocno trzymać się przekonania, że natchnienia pochodzące od Boga przynoszą odwagę, pociechę, hojność i solidarność. Na przekór pojawiającemu się w nas strachowi, który próbuje uwięzić nas w swej pułapce, musimy znaleźć jedność w dążeniu do tego, co dobre w naszym człowieczeństwie. Oznacza to wzajemną duchową i emocjonalną bliskość w naszych rodzinach, wśród przyjaciół i w naszych wspólnotach. Oznacza to udzielanie pomocy w miarę możliwości i przy zachowaniu środków ostrożności. Oznacza to sprawdzanie samopoczucia najsłabszych pośród nas. Oznacza to bycie odpowiedzialnym w stosowaniu higieny. Jest to czas okazywania innym łagodności i życzliwości. Dla chrześcijan jest to czas refleksji nad tym, że troska o osoby walczące z chorobą była priorytetem Jezusa. Jest to także czas, aby dać się zaskoczyć błogosławieństwem płynącym z bycia częścią tej samej rodziny – rodziny ludzkiej” – Kardynał Cupich.

Dobremu Bogu polecajmy zmarłych na skutek koronawirusa. Módlmy się o zdrowie dla chorych oraz w intencji lekarzy, personelu medycznego i wszystkich służb, które działają w celu zatrzymania rozprzestrzeniania się tego wirusa. Módlmy się o wygaśnięcie epidemii. Zgodnie z Tradycją Kościoła zachęcamy szczególnie do modlitwy suplikacją „Święty Boże, Święty Mocny…”.

 

Informacje dla obywateli polskich przebywających czasowo w USA w związku z sytuacją epidemiologiczną (aktualizacja 03.14.2020 r.)

LOTY CZARTEROWE Z USA DO POLSKI

Konsulat Generalny RP w Chicago informuje, że Polskie Linie Lotnicze LOT organizują specjalne loty czarterowe z różnych regionów świata do Polski, w tym z USA, aby zabrać obywateli polskich do domu. Wszyscy obywatele polscy, którzy będą chcieli powrócić do Polski od dnia 15 marca 2020 r., a także uprawnieni do tego cudzoziemcy, którzy na stałe związani są z Polską mogą zgłosić zapotrzebowanie na lot do Polski za pośrednictwem strony www.lotdodomu.com. Polskie Linie Lotnicze LOT będą analizowały na bieżąco liczbę potrzebujących z danego kraju, a także możliwości zorganizowania lotu. Razem z polskimi obywatelami będą mogli wylądować na terenie Polski następujący cudzoziemcy:

małżonkowie obywateli polskich, dzieci obywateli polskich, osoby posiadające Kartę Polaka, osoby posiadające prawo stałego lub czasowego pobytu na terenie RP lub pozwolenie na pracę.

Bilety na przelot będzie można kupić za pośrednictwem strony www.lot.com. Strona jest na bieżąco aktualizowana.

Wszyscy polscy obywatele i ww. kategorie cudzoziemców znajdujący się aktualnie za granicą są uprawnieni do wjazdu na terytorium kraju. Każda osoba wracająca do Polski zostanie przebadana i skierowana na obowiązkową 14-dniową kwarantannę.

 

Jeżeli kończą ci się pieniądze na dalszy pobyt za granicą, skontaktuj się z bliskimi. Konsul może udzielić pomocy finansowej w wyjątkowych przypadkach, osobom, które nie mają żadnej możliwości uzyskania jej od bliskich: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/jakiej-pomocy-moze-udzielic-konsul

Jeżeli nie masz żadnej możliwości powrotu do Polski, a znajdujesz się na terenie chicagowskiego kręgu konsularnego tj.  Illinois, Indiana, Iowa, Michigan, Minnesota, Missouri, Nebraska, Dakota Północna, Dakota Południowa i Wisconsin wyślij nam e-mail na adres Konsulatu Generalnego RP w Chicago chicago.kg.dyzurny@msz.gov.pl. Podaj swoje dane osobowe i opisz krótko swoją sytuację oraz miejsce, w którym przebywasz.

 

Przydatne informacje i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące wszystkich aspektów działań urzędów konsularnych w USA można znaleźć w zakładce informacje konsularne: https://www.gov.pl/web/usa/informacje-konsularne–

Aktualne informacje dotyczące sytuacji epidemiologicznej w USA znajdują się na stronach Centers for Disease Control and Prevention (CDC): https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/index.html

 

Piotr Semeniuk

Wicekonsul

Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Chicago

1530 N. Lake Shore Drive, Chicago, IL 60610

ph: 1 (312) 337 8166

Website:www.chicago.msz.gov.pl

Twitter: @PLinChicago

Facebook: Polish Consulate in Chicago

 

Nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne zaplanowane na niedzielę 29 marca o godz. 1:00 popołudniu, zostają na obecny czas zawieszone, z możliwością odwołania, zależnie od rozwoju sytuacji.

Niech Wielki Post będzie czasem odnowy naszych serc, otwarcia się na Bożą łaskę. Niech będzie to czas wytężonej pracy nad sobą i żarliwej modlitwy. Módlmy się gorąco dla nas o nawrócenie, dla świata o miłość i pokój.

Msza św. w języku polskim w Środę Popielcową 26 lutego, będzie odprawiona o godzinie 7:30 wieczorem. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

W Wielkim Poście uczestniczymy w nabożeństwach, które w sposób szczególny przybliżają nam mękę i śmierć naszeg o Zbawiciela. Przypominamy że:

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w języku polskim w naszej parafii odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 8:00 wieczorem.

Gorzkie żale śpiewane są w każdą niedzielę na 15 minut przed polską mszą świętą o godz. 1:00 popołudniu.

Nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne w tym roku rozpoczniemy Mszą św. w niedzielę 29 marca o godz. 1:00 popołudniu, a następnie będziemy je kontynuować w poniedziałek i wtorek 30 i 31 marca o godz. 7:00 wieczorem. Nasze rekolekcje będzie prowadził ojciec Łukasz Górzyński, S.A.C., pallotyn. Serdecznie zapraszamy.

Spowiedź Wielkopostna w tym roku w naszej parafii odbędzie się w czwartek 2 kwietnia od godz. 5:00 do godz. 8:00 wieczorem.

Proces badający ważność lub nieważność małżeństwa kościelnego jest wyrazem troski Kościoła wobec osób, które spełniają warunki i pragną uregulować swoją sytuację małżeńską po rozwodzie cywilnym. Osoby zainteresowane tym procesem w Archidiecezji Chicago mogą uzyskać potrzebne informacje u Siostry Barbary Kosińskiej, MChR tel. 312.534.5202.


Nabożeństwo Pierwszych Piątków Miesiąca

“Kto dziewięć piątków odprawi jak trzeba,
nie umrze w grzechach, lecz pójdzie do nieba“

Zachęcamy do kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa w pierwszy piątek miesiąca przez uczestnictwo we mszy św. wraz z przyjęciem Komunii Świętej wynagradzającej Sercu Jezusowemu za grzechy swoje i całego świata oraz przez modlitwę Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

W każdy Pierwszy Piątek Miesiąca w naszej parafii spowiedź święta ma miejsce od godz 6:00 do 7:25 wieczorem. Msza św. w jezyku polskim odprawiana jest o godz. 7:30 wieczorem. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy.

Sakramenty

 • Jeżeli ktoś planuje zawrzeć Sakrament Małżeństwa w naszym kościele, prosimy o kontakt z jednym z księży przynajmniej na 6 miesięcy przed planowaną datą ślubu.
 • Odnośnie Sakramentu Chrztu świętego prosimy kontaktować się z biurem parafialnym – Mary Rybicki 630-837-6500 ext. 126.
 • Spowiedź święta w języku polskim w naszej parafii ma   miejsce w każdą sobotę od godz. 11:00 do 12:30 w południe.
 • Komunia Święta dla Chorych: Jeśli ktoś z was lub waszych bliskich choruje, a chciałby przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych i Komunię Świętą, np. z okazji pierwszego piątku miesiąca, to prosimy o kontakt z jednym z naszych księży, aby ustalić datę odwiedzin.

Przypominamy

 • Intencje mszalne, można zamówić po każdej polskiej mszy, bądź w ciągu tygodnia, w biurze parafialnym.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu: W poniedziałki od godz. 9:30 rano do 6:00 wieczorem oraz w czwartki od godz. 9:30 rano do 8:00 wieczorem w kaplicy naszego kościoła.
 • Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do wspólnej modlitwy różańcowej w naszej parafii, jako narzędzia pozyskiwania Bożych darów w każdej sprawie. Niech nie zabraknie odwagi do zakładania nowych Róż różańcowych. Chętnych prosimy o kontakt z panią Barbara Łakoma (tel. 630-709-6970).
  Zmiana tajemnic różańcowych ma miejsce w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, po polskiej mszy swiętej w kaplicy naszego kościoła.
 • Koronka do Bożego Miłosierdzia: W poniedziałki i czwartki o godz. 3:00 pm w języku angielskim.
 • ZAPISY DO PARAFII – Bardzo zachęcamy do oficjalnego zarejestrowania/zapisania się do naszej parafii. Bardzo pomaga to uniknąć niepotrzebnych komplikacji wszystkim, którzy pragną otrzymać sakramenty: chrztu, bierzmowania, małżeństwa, czy zaświadczenia potrzebne do urzędów kościelnych czy cywilnych. Każdy zapisany parafianin bez problemów może otrzymać różne zaświadczenia wynikające z przynależności do naszej wspólnoty oraz załatwić wszelkie formalności związane z sakramentami. Zapisu można dokonać w biurze parafialnym czynnym siedem dni w tygodniu. Po więcej informacji prosimy o kontakt z jednym z kapłanów pracujących w naszej parafii.Z serca dziękujemy wszystkim parafianom i odwiedzającym naszą parafię za wszelką pomoc i ofiary składane co niedzielę na potrzeby naszego kościoła, a także wszystkim tym, którzy bezinteresownie pomagają przy parafii. Bóg wam zapłać.
 • Szanujmy miejsca święte: Przypominamy, że przychodząc do kościoła należy pamiętać o stroju godnym tego miejsca. Pamiętajmy, że świątynia nie jest miejscem rekreacji lecz kultu. Zbyt skąpy bądź ekstrawagancki strój może rozpraszać innych wiernych i przeszkadzać im w dobrym przeżywaniu liturgii. Nasz strój w kościele świadczy o nas jako o chrześcijanach.
 • REKLAMA W PARAFIALNYM BIULETYNIE: Dziękujemy wszystkim biznesom za ogłaszanie się w naszym parafialnym biuletynie. Są jeszcze wolne miejsca. Zainteresowanych prosimy o kontakt z drukarnią pod numerem telefonu: 847-907-4983 (Joanne Muchlfelt) MuehlfeltJ@JSPaluch.com.
  Prosimy o wspieranie lokalnych biznesów wymienionych w naszym biuletynie.

Serdecznie zachęcamy do odwiedzania strony internetowej LIGI KATOLICKIEJ POMOCY RELIGIJNEJ POLSCE I POLONII, na której można znaleźć wiele informacji na temat życia Kościoła i Polonii w Archidiecezji Chicago.

Misja Ligi Katolickiej: “W trosce o przyszłość naszego polsko-amerykańskiego dziedzictwa, pielęgnujemy święty dar jedności z Kościołem Rzymskokatolickim w Polsce i promujemy POLONIĘ PRZEOBRAŻONĄ: INFORMOWANĄ – ZJEDNOCZONĄ – ZAANGAŻOWANĄ – AKTYWNĄ.”  www.catholicleaguepolonia.org

Kto dziewięć piątków odprawi jak trzeba,
nie umrze w grzechach, lecz pójdzie do nieba

Catholic Issues / Teachings

Catholic Issues / Teachings

Catholic Teaching

Catholic Issues / Teachings

Catholic Teaching

Catholic Issues / Teachings

Catholic Teaching

test modal 2

hiiii

Financial Report

Financial Report

Mrs. Billmeyer Mary Ellyn Billmeyer received her B.A. in Elementary Education and Social Work from Clarke University in Dubuque, Iowa. After teaching for a few years, she enrolled at Concordia University in River Forest, Ill., to pursue her Master's Degree. After several years of hard work and long hours of study, she was awarded a Master of Arts (M.A.) in Administration and Supervision. She started her career as a primary teacher and taught Kindergarten and grades 1, 3, 4, and 6. She became the principal at St. Hubert School in Hoffman Estates and remained there for twelve years. She was also the principal at St. Theresa Parish and at St. Peter the Apostle School in Itasca. Mary Ellyn and her husband Brian have been married for over 30 years and have two grown children, Jonathan and Jennifer. Catholic education is a priority for Mary Ellyn and she is firmly committed to ensuring that Catholic education is available to all children for many years to come. She is excited and confident about making St. John's School one of the most vibrant schools in the Northwest Suburbs. Mrs. Billmeyer Mary Ellyn Billmeyer received her B.A. in Elementary Education and Social Work from Clarke University in Dubuque, Iowa. After teaching for a few years, she enrolled at Concordia University in River Forest, Ill., to pursue her Master's Degree. After several years of hard work and long hours of study, she was awarded a Master of Arts (M.A.) in Administration and Supervision. She started her career as a primary teacher and taught Kindergarten and grades 1, 3, 4, and 6. She became the principal at St. Hubert School in Hoffman Estates and remained there for twelve years. She was also the principal at St. Theresa Parish and at St. Peter the Apostle School in Itasca. Mary Ellyn and her husband Brian have been married for over 30 years and have two grown children, Jonathan and Jennifer. Catholic education is a priority for Mary Ellyn and she is firmly committed to ensuring that Catholic education is available to all children for many years to come. She is excited and confident about making St. John's School one of the most vibrant schools in the Northwest Suburbs. Mrs. Billmeyer Mary Ellyn Billmeyer received her B.A. in Elementary Education and Social Work from Clarke University in Dubuque, Iowa. After teaching for a few years, she enrolled at Concordia University in River Forest, Ill., to pursue her Master's Degree. After several years of hard work and long hours of study, she was awarded a Master of Arts (M.A.) in Administration and Supervision. She started her career as a primary teacher and taught Kindergarten and grades 1, 3, 4, and 6. She became the principal at St. Hubert School in Hoffman Estates and remained there for twelve years. She was also the principal at St. Theresa Parish and at St. Peter the Apostle School in Itasca. Mary Ellyn and her husband Brian have been married for over 30 years and have two grown children, Jonathan and Jennifer. Catholic education is a priority for Mary Ellyn and she is firmly committed to ensuring that Catholic education is available to all children for many years to come. She is excited and confident about making St. John's School one of the most vibrant schools in the Northwest Suburbs.

Holy Land Pilgrimage Information

 

<div class="popupConatiner" style="margin-top: 30px;">
<div class="popupTitle">
<h3>STUDENT COUNCIL ELECTION 2018-2019 Friday, Sept. 7th</h3>
</div>
<div class="popupbody">

All candidates must have posters APPROVED on Tuesday, 9/4 and speeches APPROVED by Wednesday, 9/5.

Candidates: only 8th graders are eligible as President/VPresident
6th - 8th candidates:
Secretary
Treasurer
Spirit Committee
NO CANDY OR REWARDS CAN BE DISTRIBUTED during campaign.

</div>
</div>

<div class="popupConatiner" style="margin-top: 30px;">
<div class="popupTitle">
<h3>PADS Drop-Off April 2018</h3>
</div>
<div class="popupbody">

On Friday, April 6th, we dropped off 120+ gallon-sized ziploc bags at the Elgin PADS location. Over 60 bags were filled with personal hygiene items and another 60 bags were filled with various snacks and food items. We also donated 46 gift cards to fast food restaurants and Target - to be dispensed by the center as they see the need.
THANK YOU to our SJE students and families for your generosity.

</div>
</div>

<div class="popupConatiner" style="margin-top: 30px;">
<div class="popupTitle">
<h3>Prayer Service dedicated to 100th Anniversary of Our Lady of Fatima October 2018</h3>
</div>
<div class="popupbody">

On Friday, October 13th, Student Council officers and class reps led an all school Prayer Service in KH to honor Mary on the 100th Anniversary of our Lady of Fatima.

</div>
</div>

<div class="popupConatiner" style="margin-top: 30px;">
<div class="popupTitle">
<h3>DD$Day Donation to St. Theresa's in Sugarland, TX September 2018</h3>
</div>
<div class="popupbody">

On Tuesday, September 19th, we dressed down and collected $1.00 or more from our students. Once again, SJE generosity is evident, because we raised $700.00. This money will go to our "adopted" Hurricane Harvey school, in Sugarland, TX - St. Theresa's Catholic School. This suburb received over 35 inches of rain in the 5 day period the Hurricane Harvey stayed over the Houston area. 
THANK YOU SJE families for your donations!

</div>
</div>

<div class="popupConatiner" style="margin-top: 30px;">
<div class="popupTitle">
<h3>STUDENT COUNCIL ELECTION 2018-2019 Friday, Sept. 7th</h3>
</div>
<div class="popupbody">

Congratulations!! The election results are in! 

2016-2017 
SJE Student Council OFFICERS: 

Zuzanna Lapa and Kirsten Jose - PRESIDENT/VICE PRESIDENT 
Claire Capra - SECRETARY 
Adrian Mocarski - TREASURER 
COMMISSIONERS OF SCHOOL SPIRIT: 
The Spirit Squad!! Breanne Frost, Sophia Scheider, Kaya Filimon , Rylee Cundiff, Alyssa Martinez 

2016-2017 
SJE Student Council Class REPRESENTATIVES: 

4th Grade Tyler Cabrera and Ariana Krzesinski
5th Grade Genevieve Frost and Kayla Villacastin 
6th Grade Jack Cunniffe and Lenore McBean 
7th Grade Freddie Greco and Kelly Hancock
8th Grade Michael Tripicchio and Jansen Viloria </div>
</div>

<div class="popupConatiner" style="margin-top: 30px;">
<div class="popupTitle">
<h3>Curriculum Night, Wednesday, August 22, 2018</h3>
</div>
<div class="popupbody">

Curriculum Night Information:

FOR PARENTS ONLY
Grades 6,7,8 at 6:00-7:00 p.m.
Combined Session: 6:00-6:30 in Kyle Hall
Grade Level Sessions in the Middle School Annex 6:30-7:00

(Grades 1-5 at 7:00 p.m. or 7:30 p.m.)

</div>
</div>

<div class="popupConatiner" style="margin-top: 30px;">
<div class="popupTitle">
<h3>School Policy for Reporting ABSENCES</h3>
</div>
<div class="popupbody">

We are asked to remind all families to call in by 9:00 a.m. at the latest if your child will be absent. Sending a note to the homeroom teacher is ok also, but you MUST call in. If Mrs. Szpila does not receive a phone call, she will call a parent to verify an absence.
Thanks for understanding.
Mrs. Kruse

</div>
</div>

<div class="popupConatiner" style="margin-top: 30px;">
<div class="popupTitle">
<h3> REMINDER: NO HOT LUNCH until September 4, 2018!</h3>
</div>
<div class="popupbody">

REMEMBER TO BRING YOUR LUNCH the week of August 22-24th, and the week of August 27th.
HOT LUNCH PROGRAM begins on Tuesday, September 4, 2018

</div>
</div>

<div class="popupConatiner" style="margin-top: 30px;">
<div class="popupTitle">
<h3>ALL HARDCOVER BOOKS MUST BE COVERED</h3>
</div>
<div class="popupbody">

All hardcover books must be covered and kept covered through the school year. It protects and sustains these books, avoiding costly replacement which affects our tuition base.
Thanks for cooperating!
Mrs. Kruse </div>
</div>

REMIND App

PLEASE SIGN UP! (Sorry, I need to update the codes for 2018-2019. I will let you know when they are available. IN THE MEANTIME, AND ANYTIME, FEEL FREE TO EMAIL ME AT dkruse@mystjohns.org) 2017-2018: rmd.at/38f5d If you don’t have a smartphone, get text notifications. Text the message @38f5d to the number 81010. If you’re having trouble with 81010, try texting @38f5d to (630)980-6977 . Join more than 2.5 million teachers on Remind. It's like text messaging, without compromising privacy. Get Instant updates Get important information from your child’s classroom when you need it. Use any device Choose how you see messages with notifications on your phone, email, or computer. See scheduled announcements Reminders are set in advance—they’ll send automatically. ASK QUESTIONS - about homework, behavior, etc.

Scholastic Book Clubs

Welcome back, and welcome to our new 7th Grade families. If you wish to order books online from Scholastic, please use the following link, and you can pay by credit card. Please let me know if you do order online so that I can submit your order with the regular classroom orders. THANKS for you support. https://orders.scholastic.com/GRT68 Mrs. Kruse OUR CLASS CODE IS GRT68

<div class="popupConatiner" style="margin-top: 30px;">
<div class="popupTitle">
<h3>Rite of Christian Initiation of Adults</h3>
</div>
<div class="popupbody">

St. John’s welcomes all those who are seeking a deeper relationship with the Trinity through the Roman Catholic Church.  The Rite of Christian Initiation of Adults (RCIA) is a spiritual journey leading to the celebration of the three sacraments of initiation – Baptism, Confirmation, and Eucharist. (Once you have celebrated these three sacraments you are considered to be fully initiated into the Church.)

 The early Church developed a process of welcoming to those who wanted to explore and join the new religion called Christianity.  Over time this process fell into disuse.  The Second Vatican Council (1962-1965) renewed the process and today parishes throughout the world prepare people for full initiation into the Church through the RCIA.  This process is for adults who are interested in becoming Catholic and includes non-baptized persons, baptized Catholics who have not celebrated the sacraments of Confirmation and Eucharist, and adults baptized in another faith tradition.  

There are five periods or steps to becoming fully initiated. Each step begins with study, discernment, and prayer and has the celebration of a public rite in church.  Each step and rite is guided by the RCIA Team that is committed to welcoming the catechumens (unbaptized persons) and candidates (persons baptized with water in the name of the Trinity) into full initiation in the Catholic Church.

The Period of Inquiry or Pre-catechumenate is a time to become better acquainted with Jesus and the Catholic Church.  It is usually during this time that some may decide that this is not the right time in their lives for them to consider membership in the Catholic Church and decline to continue in the process.

The Period of the Catechumenate is a time when the person publically witnesses that he/she has faith in Jesus Christ as Lord and Savior and desires to become a member of the Catholic Church.

The Period of Purification or Illumination corresponds to the prayerful time known in the Catholic Church as Lent when we are all called to examine our hearts and our actions.

Celebration of the Sacraments of Initiation is the celebration of Baptism, Confirmation, and Eucharist at the Easter Vigil, an extended night-watch of prayer, singing, and hearing the Word of God.

The Period of Mystagogy is a time to reflect on what the process has meant to the person and to look to the future as to how he/she can share in the mission of Christ and His Church.

If you are interested in seeking more information about this process, please contact Mary Rybicki at 630-847-6500 regarding how to begin your spiritual journey.  The RCIA group meets on Sunday mornings after the 9:00 Mass in the lower level of the church from 10 a.m.-12 p.m.  Sessions for the coming year begin on Sunday, September 10, 2017

</div>
</div>

<div class="popupConatiner" style="margin-top: 30px;">
<div class="popupTitle">
<h3>First Corinthians:  The Church and the Christian Community</h3>
</div>
<div class="popupbody">

Have you ever felt daunted by the struggles within the Church, or had your faith shaken by the trials of your local parish community?  Then join us for First Corinthians: The Church and the Christian Community, a Bible study written and presented on video by Dr. Tim Gray, a noted Scripture Scholar.

The conflicts of the early Christians in Corinth are in many ways similar to our struggles today as Christians.  They, too, witnessed division, scandal, immorality, persecution and other trials.  In response St. Paul taught the Corinthians about the Church as the Body of Christ, introducing them to the most powerful gift of all:  the Eucharist.

Join us as we explore through the vision of St. Paul and his confused people at Corinth the true meaning of the Eucharist and what it meant to be a follower of Jesus then and what it means now.  We will see that we are not as different from the early Christian communities as we think we are which is why the Church has included this letter in our Sunday readings.  We have heard it many times for it contains not just trials and tribulations, but some of the most beautiful words ever written about human and divine love.

Participants of First Corinthians:  The Church and the Christian Community will receive a workbook and will meet every Tuesday beginning September 16 and ending November 20 from 7-9 P.M. in the school annex.  We will view a video presentation by Dr. Gray and engage in group discussion and fellowship.  A workbook fee of $25 is due at the time of registration.  Registration forms are available on this website, in the gathering area of the church, and the Parish Office located in the lower level of the church.  Please register before Friday, August 31 as workbooks may not be available for the first session if you register after that date.  A schedule of session dates and topics is also available on this website with details regarding parking and entrance into the building, etc.

If you have any questions or concerns and would like to speak with a Bible Team member, please leave your name and phone number with the Parish Office (630.837.6500 X6) or use the Learn More tab provided on this website.  A member of the team will contact you as soon as possible.

If you choose to join us on Tuesdays you will find, as we have, that God speaks to us in many different ways but especially through the written words of Scripture.

So faith, hope, love remain, these three; but the greatest of these is love.    1Cor 13:13

Bible Study Schedule

REGISTRATION FORM FOR BIBLE STUDY 2018

</div>
</div>

<div class="popupConatiner" style="margin-top: 30px;">
<div class="popupTitle">
<h3>Asian Ministry</h3>
</div>
<div class="popupbody">

</div>
</div>

<div class="popupConatiner" style="margin-top: 30px;">
<div class="popupTitle">
<h3>CHOIRS</h3>
</div>
<div class="popupbody">

Adult Choir rehearsals are on Wednesday at 7:30pm in Church. Please go to Music Ministries for more information about this choir or to sign up. We always need MEN and ALTOS.

CRUSH Choir will meet once a month just prior to the 6 p.m. CRUSH Mass as scheduled. Please see our CRUSH page for more details.

We are happy to take names of anyone who would like to sing with the Resurrection Choir.

Parishioners are welcome to join the choir at any time during the year. </div>
</div>

Feedback