Home Church Ministries Religious Education CRUSH School

Po Polsku

 

Ogłoszenia parafialne – 12 marca 2017

 

W czasie Wielkiego Postu warto zaplanować czas rekolekcji, który jest znanym w Kościele od wieków aktem duchowych ćwiczeń. Podczas tych dni w kościołach odprawiane są msze święte i nabożenstwa, na których ksiądz rekolekcjonista wygłasza specjalne kazania. Rozważania mają pomóc wiernym w dobrym przeżyciu czasu Wielkiego Postu, zmobilizować ich do częstszej modlitwy oraz do refleksji. Rekolekcje powinny zaowocować szczerą spowiedzią i pokutą, które mają przygotować nas do radosnego i głębokiego świętowania Wielkanocy.
Serdecznie zapraszamy wszystkich na Rekolekcje Wielkopostne, które w tym roku będziemy przeżywać w dniach od 19 do 21 marca. Nasze skupienie będzie prowadził Ks. Pawel Komperda.

 „Panie Ty Wiesz Że Cię Miłuje”

 Niedziela Marzec 19 – 1:00 popołudniu

Dzień Pierwszy – Eucharystia: Ciało i Krew, Dusza i Bóstwo

Msza Święta

Poniedziałek Marzec 20 – 7:00 wieczorem

Dzień Drugi – Bierzmowanie: Wzmocnienie Na Drodze Wiary

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej – Z Ojcem Pio

 Wtorek Marzec 21 – 7:00 wieczorem

 Dzień Trzeci – Chrzest: Spotkanie z Chrystusem Żyjącym

Msza Święta

 

Droga krzyżowa - to nabożeństwo polegające na rozważaniu męki Pańskiej przy 14 stacjach. Praktykuje się je głównie w piątki w czasie Wielkiego Postu. Droga krzyżowa swymi początkami sięga pielgrzymek do Jerozolimy, gdzie upamiętniono stacje drogi Jezusa od pretorium na Kalwarię. 
Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w języku polskim w naszej parafii odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 8:00 wieczorem. 

Gorzkie żale - po raz pierwszy odprawiono w Warszawie w kościele św. Krzyża w 1707r. W krótkim czasie rozpowszechniło się jednak w całym kraju. Niedzielnymi popołudniami ludzie gromadzą się w Kościołach, by śpiewać hymny i pieśni pasyjne i rozważać mękę Pańską.
Gorzkie żale śpiewane są w każdą niedzielę na 15 minut przed polską mszą świętą.

Niech Wielki Post będzie czasem odnowy naszych serc, otwarcia się na Bożą łaskę. Niech będzie to czas wytężonej pracy nad sobą i żarliwej modlitwy. Módlmy się gorąco dla nas o nawrócenie, dla świata o miłość i pokój.

 

 

Sakramenty 

 

 • Jeżeli ktoś planuje zawrzeć Sakrament Małżeństwa w naszym kościele, prosimy o kontakt z jednym z księży przynajmniej na 6 miesięcy przed planowaną datą ślubu.
   
 • Odnośnie Sakramentu Chrztu świętego prosimy kontaktować się z biurem parafialnym.
 • Spowiedź święta w języku polskim w naszej parafii ma   miejsce w każdą sobotę od godz. 11:00 do 12:30 w południe.
 • Komunia Święta dla Chorych: Jeśli ktoś z was lub waszych bliskich choruje, a chciałby przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych i Komunię Świętą, np. z okazji pierwszego piątku miesiąca, to prosimy o kontakt z jednym z naszych księży, aby ustalić datę odwiedzin.

Przypominamy

 

 • Intencje mszalne, można zamówić po każdej polskiej mszy, bądź w ciągu tygodnia, w biurze parafialnym.  
   
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu: W poniedziałki od godz. 9:30 rano do 6:00 wieczorem oraz w czwartki od godz. 9:30 rano do 8:00 wieczorem w kaplicy naszego kościoła.
 • Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do wspólnej modlitwy różańcowej w naszej parafii, jako narzędzia pozyskiwania Bożych darów w każdej sprawie. Niech nie zabraknie odwagi do zakładania nowych Róż różańcowych. Chętnych prosimy o kontakt z panią Barbara Łakoma (tel. 630-709-6970).
  Zmiana tajemnic różańcowych ma miejsce w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, po polskiej mszy swiętej w kaplicy naszego kościoła. 

 • Koronka do Bożego Miłosierdzia: W poniedziałki i czwartki o godz. 3:00 pm w języku angielskim.
   
 • ZAPISY DO PARAFII - Bardzo zachęcamy do oficjalnego zarejestrowania/zapisania się do naszej parafii. Bardzo pomaga to uniknąć niepotrzebnych komplikacji wszystkim, którzy pragną otrzymać sakramenty: chrztu, bierzmowania, małżeństwa, czy zaświadczenia potrzebne do urzędów kościelnych czy cywilnych. Każdy zapisany parafianin bez problemów może otrzymać różne zaświadczenia wynikające z przynależności do naszej wspólnoty oraz załatwić wszelkie formalności związane z sakramentami. Zapisu można dokonać w biurze parafialnym czynnym siedem dni w tygodniu. Po więcej informacji prosimy o kontakt z jednym z kapłanów pracujących w naszej parafii.

  Z serca dziękujemy wszystkim parafianom i odwiedzającym naszą parafię za wszelką pomoc i ofiary składane co niedzielę na potrzeby naszego kościoła, a także wszystkim tym, którzy bezinteresownie pomagają przy parafii. Bóg wam zapłać.
 • Szanujmy miejsca święte: Przypominamy, że przychodząc do kościoła należy pamiętać o stroju godnym tego miejsca. Pamiętajmy, że świątynia nie jest miejscem rekreacji lecz kultu. Zbyt skąpy bądź ekstrawagancki strój może rozpraszać innych wiernych i przeszkadzać im w dobrym przeżywaniu liturgii. Nasz strój w kościele świadczy o nas jako o chrześcijanach.
 
 • REKLAMA W PARAFIALNYM BIULETYNIE: Dziękujemy wszystkim biznesom za ogłaszanie się w naszym parafialnym biuletynie. Są jeszcze wolne miejsca. Zainteresowanych prosimy o kontakt z drukarnią pod numerem telefonu: 1. 800. 621. 5197 (Michael Niewinski) - niewinskim@jspaluch.com.  
  Prosimy o wspieranie lokalnych biznesów wymienionych w naszym biuletynie.
   

Serdecznie zachęcamy do odwiedzania strony internetowej LIGI KATOLICKIEJ POMOCY RELIGIJNEJ POLSCE I POLONII, na której można znaleźć wiele informacji na temat życia Kościoła i Polonii w Archidiecezji Chicago.

Misja Ligi Katolickiej: "W trosce o przyszłość naszego polsko-amerykańskiego dziedzictwa, pielęgnujemy święty dar jedności z Kościołem Rzymskokatolickim w Polsce i promujemy POLONIĘ PRZEOBRAŻONĄ: INFORMOWANĄ - ZJEDNOCZONĄ – ZAANGAŻOWANĄ - AKTYWNĄ.”  www.catholicleaguepolonia.org