Po Polsku

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

Spowiedź adwentowa w naszej parafii odbędzie się w czwartek 20 grudnia od godz. 5:00 do godz. 8:00 wieczorem.

W wigilię Uroczystości Narodzenia Pańskiego, wieczorem, po wieczerzy poprzedzonej czytaniem fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa, łamaniem się opłatkiem i życzeniami, serdecznie zapraszamy na Pasterkę – uroczystą Mszę św. o Narodzeniu Pańskim w języku polskim, która będzie miała miejsce o godz. 9:00 wieczorem. Na pół godziny przed Pasterką będziemy śpiewać kolędy z naszym poskim chórem i organista Wojciechem.

W dniu Bożego Narodzenia (niedziela, 25 grudnia) Msza św. w języku polskim zostanie odprawiona o godz. 1:00 pm.

W drugi dzień Świąt (środa 26 grudnia), wspominamy św. Szczepana pierwszego męczennika. Msza św. w języku polskim odprawiona będzie o godz. 7:00 wieczorem.

Każdego roku w liturgiczne wspomnienie św. Jana Apostoła i Ewangelisty, które przypada 27 grudnia, praktykowany jest zwyczaj błogosławieństwa wina. Pobłogosławiony trunek ma zachować ludzi od choroby i chronić przed zatruciami. W naszej parafii błogosławieństwo wina będzie miało miejsce podczas każdej mszy świętej w następną niedzielę 30 grudnia.

Msza św. na zakończenie roku w języku polskim zostanie odprawiona w wieczór sylwestrowy 31 grudnia o godz. 6:00 wieczorem.
Msza św. w języku polskim w Nowy Rok -1 stycznia, w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, będzie o godzinie 1:00 popołudniu.

4 stycznia w pierwszy piątek miesiąca spowiedź święta będzie od godz 5:30 do 7:20 wieczorem. Msza św. w jezyku polskim będzie o godz. 7:30 wieczorem a po mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy.

Życzenia z okazji Świat Bożego Narodzenia

W imieniu własnym, księdza Nataniela i pracowników naszej parafii życzę Wam drodzy parafianie i goście, wesołych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia, abyście spędzili ten szczególny czasu w zdrowiu, radości i ciepłej rodzinnej atmosferze. Niech w tę Noc Betlejemską, w którą wypełniło się Słowo, znikną wszelkie smutki i trudności, konflikty i nieporozumienia. Niech oblicze nowo narodzonego Pana przemienia każdy Wasz dzień, niech napełni Was radością i pokojem, miłością i jednością. Niech obfitość Jego darów i łask spłyną na Was i towarzyszą Wam na wszystkie dni Nowego 2019 Roku. Niech Najświętsza Maryja Panna i św. Józef otoczą Was swą opieką, a narodzony w Betlejem Zbawiciel rozpali na nowo gorliwość chrześcijańską. Wesołych, pełnych ciepła Świąt z całego serca życzy…

Ks. Grzegorz i Ks. Nataniel

 

 Nabożeństwo Pierwszych Piątków Miesiąca

“Kto dziewięć piątków odprawi jak trzeba,
nie umrze w grzechach, lecz pójdzie do nieba“

Zachęcamy do kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa w pierwszy piątek miesiąca przez uczestnictwo we mszy św. wraz z przyjęciem Komunii Świętej wynagradzającej Sercu Jezusowemu za grzechy swoje i całego świata oraz przez modlitwę Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

W każdy Pierwszy Piątek Miesiąca w naszej parafii spowiedź święta ma miejsce od godz 6:00 do 7:25 wieczorem. Msza św. w jezyku polskim odprawiana jest o godz. 7:30 wieczorem. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy.

Polski Chór Parafialny

Próby naszego chóru odbywają się w czwartki od godz. 7:00 do godz. 8:30 wieczorem w budynku naszej szkoły parafialnej. Próby prowadzi pani Agnieszka Wojnicka. Jeżeli ktoś jeszcze chciałby zapisać sie do chóru można tego dokonać w niedzielę po polskiej mszy świętej w zakrystii naszego kościoła.

                    

Sakramenty

 

 • Jeżeli ktoś planuje zawrzeć Sakrament Małżeństwa w naszym kościele, prosimy o kontakt z jednym z księży przynajmniej na 6 miesięcy przed planowaną datą ślubu.
 • Odnośnie Sakramentu Chrztu świętego prosimy kontaktować się z biurem parafialnym – Mary Rybicki 630-837-6500 ext. 26.
 • Spowiedź święta w języku polskim w naszej parafii ma   miejsce w każdą sobotę od godz. 11:00 do 12:30 w południe.
 • Komunia Święta dla Chorych: Jeśli ktoś z was lub waszych bliskich choruje, a chciałby przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych i Komunię Świętą, np. z okazji pierwszego piątku miesiąca, to prosimy o kontakt z jednym z naszych księży, aby ustalić datę odwiedzin.

Przypominamy

 

 • Intencje mszalne, można zamówić po każdej polskiej mszy, bądź w ciągu tygodnia, w biurze parafialnym.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu: W poniedziałki od godz. 9:30 rano do 6:00 wieczorem oraz w czwartki od godz. 9:30 rano do 8:00 wieczorem w kaplicy naszego kościoła.
 • Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do wspólnej modlitwy różańcowej w naszej parafii, jako narzędzia pozyskiwania Bożych darów w każdej sprawie. Niech nie zabraknie odwagi do zakładania nowych Róż różańcowych. Chętnych prosimy o kontakt z panią Barbara Łakoma (tel. 630-709-6970).
  Zmiana tajemnic różańcowych ma miejsce w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, po polskiej mszy swiętej w kaplicy naszego kościoła.
 • Koronka do Bożego Miłosierdzia: W poniedziałki i czwartki o godz. 3:00 pm w języku angielskim.
 • ZAPISY DO PARAFII – Bardzo zachęcamy do oficjalnego zarejestrowania/zapisania się do naszej parafii. Bardzo pomaga to uniknąć niepotrzebnych komplikacji wszystkim, którzy pragną otrzymać sakramenty: chrztu, bierzmowania, małżeństwa, czy zaświadczenia potrzebne do urzędów kościelnych czy cywilnych. Każdy zapisany parafianin bez problemów może otrzymać różne zaświadczenia wynikające z przynależności do naszej wspólnoty oraz załatwić wszelkie formalności związane z sakramentami. Zapisu można dokonać w biurze parafialnym czynnym siedem dni w tygodniu. Po więcej informacji prosimy o kontakt z jednym z kapłanów pracujących w naszej parafii.Z serca dziękujemy wszystkim parafianom i odwiedzającym naszą parafię za wszelką pomoc i ofiary składane co niedzielę na potrzeby naszego kościoła, a także wszystkim tym, którzy bezinteresownie pomagają przy parafii. Bóg wam zapłać.
 • Szanujmy miejsca święte: Przypominamy, że przychodząc do kościoła należy pamiętać o stroju godnym tego miejsca. Pamiętajmy, że świątynia nie jest miejscem rekreacji lecz kultu. Zbyt skąpy bądź ekstrawagancki strój może rozpraszać innych wiernych i przeszkadzać im w dobrym przeżywaniu liturgii. Nasz strój w kościele świadczy o nas jako o chrześcijanach.
 • REKLAMA W PARAFIALNYM BIULETYNIE: Dziękujemy wszystkim biznesom za ogłaszanie się w naszym parafialnym biuletynie. Są jeszcze wolne miejsca. Zainteresowanych prosimy o kontakt z drukarnią pod numerem telefonu: 1. 800. 621. 5197 (Michael Niewinski) – niewinskim@jspaluch.com.
  Prosimy o wspieranie lokalnych biznesów wymienionych w naszym biuletynie.

Serdecznie zachęcamy do odwiedzania strony internetowej LIGI KATOLICKIEJ POMOCY RELIGIJNEJ POLSCE I POLONII, na której można znaleźć wiele informacji na temat życia Kościoła i Polonii w Archidiecezji Chicago.

Misja Ligi Katolickiej: “W trosce o przyszłość naszego polsko-amerykańskiego dziedzictwa, pielęgnujemy święty dar jedności z Kościołem Rzymskokatolickim w Polsce i promujemy POLONIĘ PRZEOBRAŻONĄ: INFORMOWANĄ – ZJEDNOCZONĄ – ZAANGAŻOWANĄ – AKTYWNĄ.”  www.catholicleaguepolonia.org

Kto dziewięć piątków odprawi jak trzeba,
nie umrze w grzechach, lecz pójdzie do nieba

Catholic Issues / Teachings

Catholic Issues / Teachings

Catholic Teaching

Catholic Issues / Teachings

Catholic Teaching