Po Polsku

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

W Wielkim Poście uczestniczymy w nabożeństwach, które w sposób szczególny przybliżają nam mękę i śmierć naszego Zbawiciela. Przypominamy że:

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w języku polskim w naszej parafii odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 8:00 wieczorem.

Gorzkie żale śpiewane są w każdą niedzielę na 15 minut przed polską mszą świętą.

Niech Wielki Post będzie czasem odnowy naszych serc i otwarcia się na Bożą łaskę. Niech będzie to czas wytężonej pracy nad sobą i żarliwej modlitwy. Módlmy się gorąco dla nas o nawrócenie, a dla całego świata o miłość i pokój.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na Rekolekcje Wielkopostne, które w tym roku rozpoczniemy Mszą św. w niedzielę 24 marca o godz. 1:00 popołudniu a następnie będziemy je kontynuować w poniedziałek i wtorek 25, 26 marca o godz. 7:00 wieczorem. Nasze skupienie będzie prowadził ks. Grzegorz Gorczyca, proboszcz naszej parafii.

Spowiedź Wielkopostna w tym roku w naszej parafii będzie miała miejsce w czwartek 11 kwietnia od godz. 5:00 do godz. 8:00 wieczorem.

 

Wspólnota modlitewno-formacyjna “Wielbimy Pana” zaprasza wszystkich na spotkania w piątki o godz. 7:00 wieczorem w kaplicy naszego kościoła. Oto plan na miesiąc marzec:

03/08 – O. Augustyn Pelanowski, Paulin – Pokuta i nawrócenie
03/15 – Życie i dieta św. Hildegardy
03/22 – “Cud Uzdrowienia” – Damian Steyne
03/29 – The Heartless Heart – Życie św. Augustyna

Prosimy o złożenie ofiary na rzecz Dorocznej Kwesty Katolickiej 2019

„PÓJDŹ ZA MNĄ… i głoś Słowo”

Bieżący weekend jest w naszej parafii i w całej Archidiecezji Chicago, weekendem składania zobowiązań finansowych na rzecz Dorocznej Kwesty Katolickiej. Prosimy was drodzy parafianie, abyście pamiętali, że Doroczna Kwesta Katolicka jest czymś zupełnie innym niż jednorazową specjalną kolektą. Jest to kampania, podczas której składane są zobowiązania finansowe, które mogą być spłacane w ratach przez cały rok.

Hasło tegorocznej Kwesty „PÓJDŹ ZA MNĄ… i głoś Słowo” zostało wybrane, aby przypomnieć nam, że musimy wciąż odpowiadać na wezwanie Jezusa, aby iść za Nim w myślach, słowach i czynach, aby partycypować w finasowaniu duszpasterstw i posług, aby dzielić się miłością Boga z innymi w naszej parafii i Archidiecezji.

Każde zobowiązanie ma znaczenie! Wszystkie parafie uczestniczą w kampanii i to dzięki darom złożonym przez wiele osób, parafie, szkoły i wiele duszpasterstw może zapewniać wiernym potrzebne posługi i dzieła duszpasterskie. Dziękujemy za Waszą hojną odpowiedź na ten apel. Bóg wam zapłać.

 

 Nabożeństwo Pierwszych Piątków Miesiąca

“Kto dziewięć piątków odprawi jak trzeba,
nie umrze w grzechach, lecz pójdzie do nieba“

Zachęcamy do kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa w pierwszy piątek miesiąca przez uczestnictwo we mszy św. wraz z przyjęciem Komunii Świętej wynagradzającej Sercu Jezusowemu za grzechy swoje i całego świata oraz przez modlitwę Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

W każdy Pierwszy Piątek Miesiąca w naszej parafii spowiedź święta ma miejsce od godz 6:00 do 7:25 wieczorem. Msza św. w jezyku polskim odprawiana jest o godz. 7:30 wieczorem. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy.

Polski Chór Parafialny

Próby naszego chóru odbywają się w czwartki od godz. 7:00 do godz. 8:30 wieczorem w budynku naszej szkoły parafialnej. Próby prowadzi pani Agnieszka Wojnicka. Jeżeli ktoś jeszcze chciałby zapisać sie do chóru można tego dokonać w niedzielę po polskiej mszy świętej w zakrystii naszego kościoła.

                    

Sakramenty

 

 • Jeżeli ktoś planuje zawrzeć Sakrament Małżeństwa w naszym kościele, prosimy o kontakt z jednym z księży przynajmniej na 6 miesięcy przed planowaną datą ślubu.
 • Odnośnie Sakramentu Chrztu świętego prosimy kontaktować się z biurem parafialnym – Mary Rybicki 630-837-6500 ext. 26.
 • Spowiedź święta w języku polskim w naszej parafii ma   miejsce w każdą sobotę od godz. 11:00 do 12:30 w południe.
 • Komunia Święta dla Chorych: Jeśli ktoś z was lub waszych bliskich choruje, a chciałby przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych i Komunię Świętą, np. z okazji pierwszego piątku miesiąca, to prosimy o kontakt z jednym z naszych księży, aby ustalić datę odwiedzin.

Przypominamy

 

 • Intencje mszalne, można zamówić po każdej polskiej mszy, bądź w ciągu tygodnia, w biurze parafialnym.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu: W poniedziałki od godz. 9:30 rano do 6:00 wieczorem oraz w czwartki od godz. 9:30 rano do 8:00 wieczorem w kaplicy naszego kościoła.
 • Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do wspólnej modlitwy różańcowej w naszej parafii, jako narzędzia pozyskiwania Bożych darów w każdej sprawie. Niech nie zabraknie odwagi do zakładania nowych Róż różańcowych. Chętnych prosimy o kontakt z panią Barbara Łakoma (tel. 630-709-6970).
  Zmiana tajemnic różańcowych ma miejsce w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, po polskiej mszy swiętej w kaplicy naszego kościoła.
 • Koronka do Bożego Miłosierdzia: W poniedziałki i czwartki o godz. 3:00 pm w języku angielskim.
 • ZAPISY DO PARAFII – Bardzo zachęcamy do oficjalnego zarejestrowania/zapisania się do naszej parafii. Bardzo pomaga to uniknąć niepotrzebnych komplikacji wszystkim, którzy pragną otrzymać sakramenty: chrztu, bierzmowania, małżeństwa, czy zaświadczenia potrzebne do urzędów kościelnych czy cywilnych. Każdy zapisany parafianin bez problemów może otrzymać różne zaświadczenia wynikające z przynależności do naszej wspólnoty oraz załatwić wszelkie formalności związane z sakramentami. Zapisu można dokonać w biurze parafialnym czynnym siedem dni w tygodniu. Po więcej informacji prosimy o kontakt z jednym z kapłanów pracujących w naszej parafii.Z serca dziękujemy wszystkim parafianom i odwiedzającym naszą parafię za wszelką pomoc i ofiary składane co niedzielę na potrzeby naszego kościoła, a także wszystkim tym, którzy bezinteresownie pomagają przy parafii. Bóg wam zapłać.
 • Szanujmy miejsca święte: Przypominamy, że przychodząc do kościoła należy pamiętać o stroju godnym tego miejsca. Pamiętajmy, że świątynia nie jest miejscem rekreacji lecz kultu. Zbyt skąpy bądź ekstrawagancki strój może rozpraszać innych wiernych i przeszkadzać im w dobrym przeżywaniu liturgii. Nasz strój w kościele świadczy o nas jako o chrześcijanach.
 • REKLAMA W PARAFIALNYM BIULETYNIE: Dziękujemy wszystkim biznesom za ogłaszanie się w naszym parafialnym biuletynie. Są jeszcze wolne miejsca. Zainteresowanych prosimy o kontakt z drukarnią pod numerem telefonu: 1. 800. 621. 5197 (Michael Niewinski) – niewinskim@jspaluch.com.
  Prosimy o wspieranie lokalnych biznesów wymienionych w naszym biuletynie.

Serdecznie zachęcamy do odwiedzania strony internetowej LIGI KATOLICKIEJ POMOCY RELIGIJNEJ POLSCE I POLONII, na której można znaleźć wiele informacji na temat życia Kościoła i Polonii w Archidiecezji Chicago.

Misja Ligi Katolickiej: “W trosce o przyszłość naszego polsko-amerykańskiego dziedzictwa, pielęgnujemy święty dar jedności z Kościołem Rzymskokatolickim w Polsce i promujemy POLONIĘ PRZEOBRAŻONĄ: INFORMOWANĄ – ZJEDNOCZONĄ – ZAANGAŻOWANĄ – AKTYWNĄ.”  www.catholicleaguepolonia.org

Kto dziewięć piątków odprawi jak trzeba,
nie umrze w grzechach, lecz pójdzie do nieba

Catholic Issues / Teachings

Catholic Issues / Teachings

Catholic Teaching

Catholic Issues / Teachings

Catholic Teaching